Kirjoittaja Aihe: B-tyttöjen SM-futsal 2015  (Luettu 3217 kertaa)

Kim

  • Viestejä: 740
    • Profiili
B-tyttöjen SM-futsal 2015
« : 08.03.15 - klo:18:13 »
B-tyttöjen SM-futsal mestaruudesta pelataan Tampereella Pirkkahallissa 14.- 15.3.2015.

Lopputurnaukseen pääsee tänä vuonna ainoastaan 8 joukkuetta, joten piiriryhmät karsivat erikseen jo aiemmin.

Lopputurnauspaikat

Piiriryhmä 1 - Hki/Uusimaa   2 paikkaa

Piiriryhmä 2 - Ka-Suomi/I-Suomi/Ke-Suomi  1 paikka

Piiriryhmä 3 – Tku/100kunta/Tre/Åland  3 paikkaa
(Karsinta: Ilves, FC Nokia, YIlves, APU, PaiHa, NiceF, MuSa, SalPa)

Piiriryhmä 4 – Ke-Pohjanmaa/Vsa/Po-Suomi  2 paikkaa

Lopputurnauksen varmistaneet joukkueet:
Piiriryhmä 1:
ACK ja HJK-j
Piiriryhmä 2:
Jämsänkosken Ilves
Piiriryhmä 3:
Ilves, FC Nokia, Y-Ilves
Piiriryhmä 4:
FC YPA ja Ajax
« Viimeksi muokattu: 10.03.15 - klo:16:27 kirjoittanut Kim »

tre

  • Viestejä: 275
    • Profiili
Vs: B-tyttöjen SM-futsal 2015
« Vastaus #1 : 10.03.15 - klo:20:08 »

Liitokone

  • Viestejä: 29
    • Profiili
Vs: B-tyttöjen SM-futsal 2015
« Vastaus #2 : 15.03.15 - klo:13:23 »
Kuvia B-nuorten SM-lopputurnauksesta löytyy Ilves FS:n facebook-ryhmästä:
https://fi-fi.facebook.com/Ilvesfs

Parin tunnin päästä alkavien finaalien (kuten myös muiden turnauksen pelien) etenemistä voi seurata myös otteluseurannan kautta:
http://www.palloliitto.fi/futsal/live

Naakka

  • Viestejä: 475
    • Profiili
Vs: B-tyttöjen SM-futsal 2015
« Vastaus #3 : 15.03.15 - klo:18:05 »
Nokian tytöille  :peukku_ylos:

Aasi

  • Viestejä: 341
    • Profiili
Vs: B-tyttöjen SM-futsal 2015
« Vastaus #4 : 15.03.15 - klo:18:59 »
Onnittelut. Sen verran näin pelejä että Nokia melkein pelasi futsalia kun monilla joukkueilla meni salifutikseksi.

Kim

  • Viestejä: 740
    • Profiili
Vs: B-tyttöjen SM-futsal 2015
« Vastaus #5 : 16.03.15 - klo:11:40 »
Oikeat joukkueet finaalissa. Siellä nähtiin useita futsalille ominaisia tilanteita "luupeista" maalintekoon takatolpalta.   :peukku_ylos:

1. FC Nokia
2. FC YPA
3. HJK
4. Ilves
5. ACK (Kirkkonummi)
6. Ylöjärven Ilves
7. Ajax/OsPa YJ  (Oulu)
8. Jämsänkosken Ilves