Kirjoittaja Aihe: Harkkapelit 2017  (Luettu 60258 kertaa)

Verkkainen

  • Viestejä: 219
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #15 : 15.01.17 - klo:00:14 »
PK-35 BSM - MPS 2-1
FC Honka - FC Espoo P02 2-4

PK-35:n B-tytöt ottivat voiton vahvasti uudistuneesta Ykkösen MPS:stä. Honka sen sijaan taipui huonotasoisessa ottelussa kauniisti sanottuna vaatimattomalle poikajoukkueelle lukemin 2-4.

Keski-Suomessa JyPK voitti omat B-tyttönsä, mikä lienee seuran voimasuhteiden kannalta helpottava lopputulos. Lukemat 1-0 naisille.

haikaran uhri

  • Viestejä: 268
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #16 : 16.01.17 - klo:13:53 »
Nousu avaukseen ei ole vielä tapahtunut eli "spämmataan" tämä silloin tällöin viimeiksi viestiksi.
Saa kopioida/nosta ylös heti kun mahdollinen!

NAISTEN LIIGA

PK-35 Vantaa 2-1-1
10.12.                                                                         PK-35 Vantaa - PKKU C15-pojat 0-2
La 7.1. klo 11.45     Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa - HJK East P02     9-4
Ti 10.1. klo 16.30    Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – HJK West P02   4-0
La 14.1. klo 11.45   Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – KäPa P02           1-1 (0-1)
La 29.1. klo 20.00   Esport Areena                             FC Honka – PK-35 Vantaa
La 4.2. klo 11.45     Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – HJK West P02
Ti 14.2. klo 18.45    Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – TPS           
La 18.2. klo 11.45   Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – FC Honka       
La 4.3.   klo 11.30   Myyrmäki                                    PK-35 Vantaa - HJK

TPS 2-0-0
10.12.                                                                         FC Honka - TPS               3-5 (0-4)
La 21.1. klo 12.45    Pirkkahalli                                    Ilves - TPS                      1-4 (0-2)
La 28.1. klo 16.00    Kupittaa 5                                   TPS - FC Inter P02
La 4.2.   klo 16.00   Kupittaa 5                                   TPS - ?
Ti 14.2. klo 18.45    Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – TPS
La 25.2. klo 14.00   Paimio KHT                                  TPS - Västerås BK 30
La 11.3. klo 18.00   Kupittaa 5                                    TPS - FC Honka
 
FC Honka 0-0-2
10.12.                                                                         FC Honka - TPS                 3-5 (0-4)
14.1. (?)                                                                     FC Honka - FC Espoo P02  2-4
La 29.1. klo 20.00   Esport Areena                             FC Honka – PK-35 Vantaa
La 4.2.   klo 17.00    Esport Arena                              FC Honka - Ilves
La 18.2. klo 11.45   Myyrmäen jalkapallohalli              PK-35 Vantaa – FC Honka
La 11.3. klo 18.00   Kupittaa 5                                   TPS - FC Honka

HJK 1-0-0
La 14.1. klo 13.00   Destamatic (Sahara)                   HJK - PKKU                        9-0
La 28.1. klo 12.45   Pirkkahalli                                    Ilves - HJK
La 4.2.   klo 21.00   Talin halli                                     HJK - KäPa C14 (pojat)
La 11.2. klo 15.00   Destamatic (Sahara)                   HJK - HJK/West C15 (pojat)
La 18.2. klo 15.00   Destamatic (Sahara)                   HJK - vastustaja auki
La 4.3.   klo 11.30   Myyrmäki                                     PK-35 Vantaa - HJK
(?) La 4.3.   klo 21.00   Talin halli                                     HJK - PKKU
La 11.3. klo 14.00* Destamatic (Sahara)                   HJK – Ilves
*tai 14.15


Pallokissat 0-0-1
Su 8.1.  klo 18.00   Kuopio-Halli                                 Pallokissat - JyPK 1-2 (0-0)
Su 12.2. klo 14.00  Kippari-halli                                  GBK - Pallokissat
La 18.2.                                                                       JyPK - Pallokissat
La 25.2. klo 16.00?                                                     Pallokissat - GBK

Åland United
La 21.1.                                                                       ÅU - Ahvenanmaalainen poikajoukkue
La 4.2.                                                                         ÅU - Ahvenanmaalainen poikajoukkue
La 11.2.                     Uppsala                                      Sirius Uppsala - ÅU
Su 19.2. klo 15.15    Eckeröhallen                               ÅU - AIK Solna
La 4.3.    klo 15.15    Eckeröhallen                               ÅU - Hammarby
La 11.3.                     Västerås                                     Västerås BK 30 - ÅU

Ilves 3-0-4
26.11.?   klo 12.45   Pirkkahalli                                    Ilves - Ilves P02 numerot  1-16
La 3.12.  klo 12.45   Pirkkahalli                                    Ilves - FC Honka                1-3
La 10.12. klo 12.45  Pirkkahalli                                    Ilves - Ilves P02 värit         8-0
La 17.12. klo 12.45  Pirkkahalli                                    Ilves - YIlves P02              6-4
La 7.1.   klo 12.45    Pirkkahalli                                    Ilves - TPV              6-0 (Ilves) / 5-0 (TPV)
La 21.1. klo 12.45    Pirkkahalli                                    Ilves - TPS                        1-4 (0-2)
To 26.1. klo 18.00   Eerikkilä                                       Suomi TU19 - Ilves           2-1 (1-1)
La 28.1. klo 12.45    Pirkkahalli                                    Ilves - HJK
La 4.2.   klo 17.00    Esport Arena                               FC Honka - Ilves
La 25.2.                                                                       JyPK - Ilves
La 11.3. klo 14.00*  Destamatic (Sahara)                    HJK – Ilves
*tai 14.15

ONS
Su 12.2. klo 16.00   Arina Areena (Heinäpään PH)      ONS - Assi IF
La 11.3.  klo 16.00   Arina Areena (Heinäpään PH)      ONS - ?

GBK 1-0-0
La 21.1. klo 12.30    Kipparihalli                                 GBK - Myran                4-0 (2-0)
La 4.2.    klo 12.30   Kipparihalli                                  GBK - JyPK
Su 12.2. klo 14.00   Kipparihalli                                  GBK - Pallokissat
La 18.2.  klo 12.30   Kipparihalli                                  GBK - VIFK
La 25.2.  klo 16.00?                                                    Pallokissat - GBK
La 11.3.  klo 16.00?                                                    JyPK - GBK
La 8.4.                                                                         VIFK - GBK

JyPK 2-0-0
Su 8.1.    klo 18.00     Kuopio-Halli                              Pallokissat - JyPK   1-2 (0-0)
La 14.1.  klo 13.00      Vehkahalli                                 JyPK - JyPK Bt        1-0
La 4.2.    klo 12.30      Kippari-halli                              GBK - JyPK
La 18.2.                                                                       JyPK - Pallokissat
La 25.2.                                                                       JyPK - Ilves
La 11.3.  klo 16.00?                                                     JyPK - GBK


MUUT SARJAT
2.12.      klo 11.00      Talin Jalkapallohalli                    HJK (Bt) - PKKU (N1)                    0-2
La 7.1.   klo 12.45    Pirkkahalli                                    Ilves (NL) - TPV (N1)   6-0 (Ilves) / 5-0 (TPV)
14.1.?                                                                         PK-35 (Bt) - MPS (N1)                   2-1
La 14.1. klo 13.00      Destamatic (Sahara)                HJK (NL) - PKKU (N1)                     9-0
15.1.?    klo 19.30      Karhuhalli                                 NiceF (N1) - Rauma yj (N2/N4)       2-0
Su 15.1. klo 20.00     Pallomylly                                 HPS (N1) - ?
La 21.1. klo 12.30      Kipparihalli                               GBK (NL) - Myran (N1)                   4-0 (2-0)
La 21.1. klo 19.45      Pirkkahalli C                              TPV (N1) - HPS (N1)                      1-1 (0-0)
Pe 27.1. klo 20.00      Talin Jalkapallohalli                   HPS (N1) - TuWe (N1)
La 28.1. klo 16.30 (Suomen vai Ruotsin aika?) Ounashalli  RoPS (N1) - Assi IF (Ettan, SWE)
Su 29.1. klo 21.00      Pallomylly                                 MPS (N1) - ?
La 11.2. klo 21.00      Talin Jalkapallohalli                   MPS (N1) - ?
Su 12.2. klo 19.30     Karhuhalli                                 NiceF (N1) - TPV (N1)
Su 12.2. klo 21.00     Pallomylly                                  HPS (N1) - PKKU (N1)
Pe 17.2. klo 20.00 (tai 21.00) Talin Jalkapallohalli       HPS (N1) - MPS (N1)
Su 26.2. klo 18.15      Pirkkahalli C                              TPV (N1) - FC Espoo (N2)
Su 26.2. klo 19.00      Karhuhalli                                 NiceF (N1) - TuWe (N1)
Su 26.2. klo 21.00      Pallomylly                                 MPS (N1) - ?
(?) La 4.3.   klo 21.00   Talin halli                                     HJK (NL) - PKKU (N1)
Su 5.3.  klo 12.00       Kupittaa 5                                TuWe (N1) - HPS (N1)
Su 12.3. klo 20.00      Pallomylly                                 HPS (N1) - ?
La 18.3.  klo 19.45     Pirkkahalli C                               TPV (N1) - Härmä (N2)
La 18.3.  klo 20.00     Espoonlahden halli                    FC Espoo (N2) - PKKU (N1)
Su 26.3. klo 12.45 (tai 14.00)    Heeros Areena          HPS (N1) - TPV (N1)
Su 2.4.  klo 12.00      Kupittaa 5 tai Raunistula           TuWe (N1) - NiceF (N1)
Su 2.4.  klo 18.15      Pirkkahalli C                               TPV (N1) - ?

Ei otetaan vastuuta peliajoista, -paikoista, tuloksista tai muilta tiedoilta tässä viestissä!
« Viimeksi muokattu: 28.01.17 - klo:08:23 kirjoittanut haikaran uhri »
Tunturiterroristi 99140

Ma Aliton

  • Viestejä: 199
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #17 : 16.01.17 - klo:15:18 »
Nousu avaukseen ei ole vielä tapahtunut eli "spämmataan" tämä silloin tällöin viimeiksi viestiksi.
Saa kopioida/nosta ylös heti kun mahdollinen!



HJK
La 14.1. klo 13.00   Destamatic (Sahara)                   HJK - PKKU


9-0

Raporttia:
http://www.hjk-j.fi/?x1245020=1817988

haikaran uhri

  • Viestejä: 268
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #18 : 16.01.17 - klo:23:05 »
Poimitettu NiceFutiksen Facebook-palstalta:
"Tänään Pori 2 - Rauma 0. Maalit Alina ja Matilda." Oletaan, että tämä on Pallo-Iirot eikä FC Rauma.


E: Menin läpi kaikki Ykkösen joukkueiden kotisivuja ja päivitin listan (ks. kaksi viestejä ylöspäin). Pohjanmaalta ei tosin saanut tietoa; RoPS:n ottelu myös vain aikaisin ruotsalaisten sivulla löytänyt.
Joskus on erilaisia tietoja, niin myös Tampereen derbystä 7. tammikuu. Silloin Ilves ja TPV ovat näköjään erilaisia otteluita pelaneet, että kaksi tuloksia syntyivät.  ::)
« Viimeksi muokattu: 17.01.17 - klo:00:15 kirjoittanut haikaran uhri »
Tunturiterroristi 99140

elmeri

  • Viestejä: 33
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #19 : 17.01.17 - klo:09:52 »
Poimitettu NiceFutiksen Facebook-palstalta:
"Tänään Pori 2 - Rauma 0. Maalit Alina ja Matilda." Oletaan, että tämä on Pallo-Iirot eikä FC Rauma.

Ovat yhdistäneet voimansa, eli sekä että on oikea vastaus.

Eki

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 9572
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #20 : 17.01.17 - klo:16:00 »
La 21.1. klo 12.30 GBK - IK Myran(N1) 4-0 (2-0)
Kipparihallissa

11. 1-0 Wilma Sjöholm
30. 2-0 Alexandra Olusanya (Herreros)
----puoliaika----
49. 3-0 Monica Hagström
79. 4-0 Hagström

Peliaika 80 min.!


Maalikooste: https://www.youtube.com/watch?v=j2YgjC1HuY8

« Viimeksi muokattu: 21.01.17 - klo:20:00 kirjoittanut Eki »
😜

Eki

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 9572
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #21 : 21.01.17 - klo:13:25 »
La 21.1. klo 12.50 Ilves - TPS 1-4 (0-2)
Seuranta twitterissä @TPSNaistenliiga

18. 0-1 Aada Peltoniemi
33. 0-2 Jutta Rantala
Puoliajalla TPS OUT: Peltoniemi, Schrey, Haanpää,  IN: Rannus, Hannula, Hammar
n55. TPS OUT: Wentjärvi, Laasio,  IN: Schrey, Lähteenmäki
61. 1-2 Roosa Ärväs
65. 1-3 Siiri Hammar (Rantalan kulmasta)
75. TPS OUT Ketoja,  IN Saarinen
79. 1-4 Peppi Saarinen (Hannula)
82. TPS OUT Spets, IN Rantamäki
88. TPS OUT Savolainen, IN Suominen

TPS: Inkeri Niemi(MV), Laura Wennström, Emma Santamäki, Alina Schrey, Netta Laasio, Wilma Spets, Riikka Ketoja, Tiia Savolainen, Aada Peltoniemi, Annika Haanpää, Jutta Rantala

Vaihto: Matilda Nurmi(MV), Siiri Hammar, Peppi Saarinen, Emma Suominen, Frida Lähteenmäki, Milla Rantamäki, Netta Hannula, Jenni Rannus
« Viimeksi muokattu: 21.01.17 - klo:14:29 kirjoittanut Eki »
😜

Juselius

  • Viestejä: 116
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #22 : 21.01.17 - klo:21:14 »
GBK - IK Myran la 21.1.2017 - Maalikooste

https://youtu.be/j2YgjC1HuY8

1-0 Wilma Sjöholm
2-0 Alexandra Olysanya
3-0 Monika Hagström
4-0 Monika Hagström

sieni

  • Viestejä: 42
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #23 : 22.01.17 - klo:14:57 »
La 21.1. TPV - HPS 1-1 (0-0)

TPV piti hieman enemmän palloa, mutta HPS puolusti sen verran tiiviisti, että tamperelaiset eivät päässeet juurikaan vaarallisille maalipaikoille. Ihan viihdyttävä ottelu.

Eki

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 9572
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #24 : 26.01.17 - klo:10:50 »
TPS pistäytyy hiihtolomaviikolla lahden toisella puolella pelaten yhden harjoituspelin:

Ke 22.2. klo 16.00 (Suomen aikaa) Eskilstuna United-TPS

Eskilstuna on Damallsvenskanin pronssijoukkue viime kaudelta.
😜

sieni

  • Viestejä: 42
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #25 : 27.01.17 - klo:10:16 »
Huhujen mukaan tänään oleva hps-tuwe alkaa talissa vasta klo 21. Yökyöpeliaika.

Eki

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 9572
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #26 : 27.01.17 - klo:12:25 »
Huhujen mukaan tänään oleva hps-tuwe alkaa talissa vasta klo 21. Yökyöpeliaika.

TuWen saitilla juttua ketkä pelaajat jatkavat sekä uusista:

http://www.turunweikot.fi/jalkapallo-naiset-uutiset/1955-kevatta-kohti-harjoituspelit-alkavat
😜

haikaran uhri

  • Viestejä: 268
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #27 : 27.01.17 - klo:17:47 »
Jo 21.1. RoPS voitti HauPa B:ta 10-0. Päivitän listan myöhemmin.
Tunturiterroristi 99140

PK-35 Vantaa

  • Viestejä: 604
    • Profiili
    • Sähköposti
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #28 : 27.01.17 - klo:20:29 »
Otteluennakko: PK-35 Vantaa kohtaa lauantai-iltana FC Hongan.
https://pk35vantaa.fi/2017/01/27/pk-35-vantaa-kohtaa-lauantai-iltana-fc-hongan/

Eki

  • Yleisvalvoja
  • Viestejä: 9572
    • Profiili
Vs: Harkkapelit 2017
« Vastaus #29 : 28.01.17 - klo:00:00 »
Huhujen mukaan tänään oleva hps-tuwe alkaa talissa vasta klo 21. Yökyöpeliaika.
HPS:n Facebukista:
Lainaus
HPS - TuWe 3-0
Maalintekijät: Emma Järvinen, Piipa Kämppi & Erika Strand
😜